Sulama Sistemleri

Bir bahçenin güzel görülmesini sağlayan en önemli etkenlerinden biri bahçenin iyi ve doğru bir yöntem ile sulanmasından geçmektedir. Yanlış, fazla ya da yetersiz şekilde sulanan bahçelerin güzel görülmesi mümkün olmamaktadır. Bu sebeple de özellikle büyük hektara sahip olan bahçeler için, bahçenin tipine, ürünlere, çiçeklere ve de bahçe boyutuna göre sulama sistemleri de farklılık göstermektedir. Tüm bu sulama sistemlerini bünyesinde barındıran firmamız sayesinde sizlerde kısa sürede herkesi hayran bırakacak güzel bahçelere sahip olabilirsiniz.

Otomatik Sulama Sistemi

Otomatik sulama sistemlerinin işleyişi daha çok büyük bahçeler için uygun olmaktadır. Bahçenin her bölgesini ayrı ayrı sulama yapmak hem vakit kaybına hemde gereksiz su kayıplarına sebep olabilmektedir. Bunun yerine otomatik sulama sistemi tercih edilerek bahçeye gerekli su ihtiyacı otomatik bir şekilde sağlanmaktadır.

Sistemin temel işleme prensibi; toprağın altına döşenen borular ile sağlanmaktadır. Bu borular toprak üstünde gözükmeyerek görüntü açısından da bir kirlilik yaratmamaktadır. Ardından sulama vanaları da su şebekesine bağlanır ve boru izolasyonu yapılır. İzolasyonun sebebi ise kış aylarında soğuk ve karlı hava sebebi ile toprak içlerine gömülen boruların donması da önlenmiş olur. Bunun yanı sıra bu sistemde yağmur sensörü de bulunduğu için yağmurlu havalarda sistem ekstra çalışma yapmayarak su tasarrufu da yapmaktadır.

Damlama Sulama Sistemi

Bu sistem, daha çok sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılan bahçeler için oldukça elverişli olan bir yöntemdir. Bu yöntem sulama sistemi olması dışında aynı zamanda bahçelere eşit miktarda gübre dağılımını sağlaması sebebi ile de özellikle son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir.

Damla sulama sisteminin temel prensibi, suyun kontrollü bir şekilde borulardan damlayarak toprağa akmasını esas almaktadır. Bu şekilde meyve ve sebze yetiştirilen bahçelerin ürünlerinin tazyikli suya maruz kalmayarak zarar görmesi de engellenmiş olmaktadır.

Firmamızın siz değerli müşterileri için bu sulama sistemi ile beraber, sistemin cep telefonları ile kontrol edilmesi de sağlanmaktadır. Bu şekilde bahçenizi istediğiniz zaman cep telefonunuzdan sulama talimatı verebilir ya da yeterli miktarda sulanan bahçeniz için sulama talimatınızı iptal edebilirsiniz.

Sipring Sulama Sistemi

Firmamızın müşterilerine sunduğu son sulama sistemi yöntemi ise sipring adı verilen bir yöntemdir. Bu sistemin halk arasında daha çok bilinen ve kullanılan adı ise püskürtme yolu ile sulama sistemidir. Bu sistem adından da anlaşılacağı üzere damlama yöntemi yerine püskürtme işlemi yaparak daha çok toprağın ıslanmasını ve bu sayede sulamanın gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu yöntemin damlama sulama yöntemine göre bir diğer artısı ise; sistemin sürekli kontrol edilmesine gerek olmamasıdır.

Spring sulama sistemin temel işleyiş prensibi ise; yağmur yağış sularına benzemektedir. Bunu kendine esas alan sistem ile tıpkı toprağa doğal yoldan yağmur damlaları düşüyor gibi bir sulama yöntemi gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra bu yöntem kişinin tercihine bağlı olarak dilenirse damla sulama yöntemi tarzı olarak da daha çok sadece toprağın bir kısmını sulayacak şekilde de tasarlanabilmektedir.

Tüm bu sulama sistemlerinin yanı sıra firmamız diğer rakiplerinden açık ara önde olması ile birlikte siz değerli müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda en iyi sulama sistemini uygulamakta ve 0 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Sadece para kazanmayı hedeflemeyen firmamız sizlere hem sulama sistemi yönteminin seçilmesinde, ardından sulama sisteminin bahçenize kurulması ve kontrolü ve bunların ardından da her türlü problemde en kısa sürede sizlere yardımcı olmayı ve çözüm üretmeyi hedeflemektedir. Teknolojinin her aşamasını hızla takip eden firmamız sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlar ile sunmayı garanti etmektedir.

Site adresi : https://reelsulama.com/ adresinden Otomatik sulama sistemlerinden ulaşabilirsiniz.