Havuz yapımı maliyeti

Havuz yapım maliyeti yapılacak Havuzun niteliklerine göre belirlenmektedir. Önceki yıllarda lüks olarak görülen havuz şimdiise bir ihtiyaç haline gelmiştir.Insanlar genel olarak şehrin dışında aldıkları evlere havuz yaptırmayı ilk iş olarak düşünmektedir. Önceki yıllarda çok fazla maliyetlere yol açan havuz yapımı özellikle prefabrik havuzların hayatımıza girmesiyle daha düşük maliyetlere yol açmaktadır. Piyasada birçok farklı firmanın bulunması ve bu firmaların rekabet halinde olması sonucu fiyatlar günden güne daha aşağı çekilmektedir. Havuz bir kere yapılıp uzun yıllar boyunca kullanacağı için maliyeti yıla bölündüğünde çok ucuza mal olmaktadır.

Yüzme havuzu fiyatları

Günümüz şartlarında ortalama bir havuz prefabrik olarak düşünüldüğünde kullanılacak malzemenin yapısı boyutu ve içerisinde kullanılacak kaplama malzemesi maliyeti belirler. Havuz maliyeti belirlenirken prefabrik havuzlardakeşif için ayrı maliyet eşme işlem için ayrı maliyet fabrikada üretilen prefabrik havuz için ayrı maliyethavuzun taşınması ve yerine monte edilmesi için aynı maliyet kaplama işlemi için ayrı maliyet hesaplanmalıdır. Bu hesaplamaları yapıldığında ortalama bir havuzun kullanılabilir hale gelmesi yaklaşık10bin eurodolaylarındadır.Havuza yapılacak ekstra bazı şeyler havuzun maliyetini yükselmesine neden olur. Havuzun dış kısmına yapılacak olan eklentiler maliyeti yükseltir. Havuzun temizlik için eklenen filtresi maliyeti yükseltmektedir. Beton havuzlarda maliyet biraz daha yüksek olmaktadır. Beton havuzlarda işçilik çok daha fazla olacağı için maliyet yüksektir. Beton havuz yapımında harfiyat malzemelerin çok daha fazla kullanılacaktır. Bu da maliyeti yükselten bir diğer unsurdur. Havuz yapım maliyeti Her iki şekilde de yıllara bölündüğünde ucuza gelecektir.

Havuz yapımında maliyeti aşağı çekmek için yapılabilecekler

Havuz yapım maliyeti ne aşağıya çekebilmek için öncelikle bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Birkaç farklı firmadan teklif alınmalıdır. Havuzun maliyetini düşürebilmek için en uzun kullanım süresine sahip havuz tercih edilmelidir. Havuz yaptıran kişilerin gözden kaçırdıkları en önemli nokta havuz maliyetinin kullanımı öngörülen yıla bölünmesi ile bulmak gerektiğidir. Bu şekilde maliyet hesaplandığı zaman yapılacak havuz en ucuz havuzdur. Havuz yapımında paket fiyatı alınarak maliyetler daha da aşağı çekilebilir.